CZERWIEC 

W konkursie na najlepszego ucznia klas czwartych zwyciężył Maciek Szkróbka z klasy IV b a wśród piątoklasistów Michał Nowakowski z V a. 

Michał i Maciek

18 czerwca 2014 roku Samorząd zorganizował ostatnią w tym roku szkolnym dyskotekę.

dyskoteka 18 czerwca 2014dyskoteka 18 czerwca 2014bdyskoteka 18 czerwca 2014cdyskoteka 18 czerwca 2014dPo czerwcowej ocenie sal w konkursie klas IV - VI na najładniejszą salę lekcyjną wszystkie klasy ( z wyjątkiem klasy V a , która ma 169 punktów i klas IV a , V b i V c, które mają 168 punktów) zdobyły komplet - 170 punktów ! Ostateczna klasyfikacja tego konkursu: 1 miejsce - klasy IV b, IV c , VI a, VI b i VI c ; 6 miejsce klasa V a; 7 miejsce - klasy IV a, V b i V c.

W zorganizowanym przez Samorząd Szkolny konkursie "Tworzymy naszą szkolną gazetę" zwyciężył Michał Szwej z klasy VI c przed Alą Frąckiewicz z klasy IV b. Trzecie miejsce zdobył Janek Bobrzyk także z klasy IV b. 

W zorganizowanym przez Samorząd klas 4 – 6 konkursie na najgrzeczniejszą klasę w maju 2014 wygrała klasa V c przed IV c  i  IV a .Uczniowie tych klas zostali nagrodzeni cukierkami.Najgrzeczniejsze klasy maja 2014MAJ  

W ostatnich dniach maja uczniowie klas IV - VI głosowali , kto ich zdaniem powinien zostać Opiekunem Samorządu tych klas w następnym (2014/2015) roku szkolnym. Ponownie najwięcej głosów zyskał obecny Opiekun Samorządu Pan Romuald Tubis. 

Uczniowie tych klas wybierali także spośród siebie najlepsze koleżanki i kolegów. Oto wyniki:-wśród uczniów klas czwartych najlepszą koleżanką wybrana została Nikola Czubak z klasy IV b (tuż za nią Marta Marks z IV a) a najlepszym kolegą Wojtek Primus z klasy IV c (tuż za nim Filip Sontowski z IV c i Janek Piskornik z IV a)-wśród piątoklasistów na miano najlepszej koleżanki zasłużyła Weronika Grendowicz z V c (tuż za nią Zuzia Wieczorek z V b) a na miano najlepszego kolegi Adam Sławski także z V c-najlepszą koleżanką wśród szóstoklasistów okazała się Magda Kuder z VI c (tuż za nią znalazła się Wiktoria Jeżewska z tej samej klasy) a najlepszym kolegą Kuba Machowicz z klasy VI b.Wszystkim gratuluję wyboru!!!

Po majowej ocenie sal w konkursie klas IV - VI na najładniejszą salę lekcyjną wszystkie klasy ( z wyjątkiem IV a , V b i V c, które mają 158 punktów) zdobyły komplet - 160 punktów !  W zorganizowanym przez Samorząd klas 4 – 6 konkursie na najgrzeczniejszą klasę w kwietniu 2014 wygrała klasa V a przed V c  i  VI c .Uczniowie tych klas zostali nagrodzeni cukierkami.najgrzeczniejsze klasy w kwietniu 2014

 KWIECIEŃ

Od początku obecnego roku szkolnego samorząd uczniów klas IV - VI ponownie prowadził zbiórkę gier, książek i czasopism dla dzieci korzystających w naszej szkole ze świetlic. 30 kwietnia podczas zebrania Rady Samorządu uroczyście wręczyliśmy dotychczas zebrane przedmioty, kierującej pracą szkolnych świetlic pani Agnieszce Badurze.

 9 kwietnia 2014 roku przedstawiciele Samorządu klas IV - VI - Michał Szwej, Teresa Wójtowicz i Agata Kułakowska wraz z Opiekunem Samorządu , Panem Romualdem Tubisem,przedstawiciele samorządu na zlocie 2014 wzięli udział w V Zlocie Samorządów. Odbył się on tym razem pod hasłem "Budujemy przyszłość świadomi swoich praw". W czasie tegorocznego zlotu mogliśmy m.in wysłuchać prelekcji na temat "Konsekwencji braku świadomości korzystania ze swoich praw" , wziąć udział w debacie o tym czy na świecie przestrzegane są prawa dziecka i zobaczyć przedstawienie pt."Świadomi swoich praw" w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej w Rudnie.przedstawienie na zlocie 2014 Relacja ze zlotu znajduje się także w czwartym odcinku naszych Szkolnych Wiadomości Telewizyjnych. 
 
 W zorganizowanym przez Samorząd klas 4 – 6 konkursie na najgrzeczniejszą klasę w marcu 2014 wygrała klasa
V b przed V c  i IV c .
Uczniowie tych klas zostali nagrodzeni cukierkami.Przedstawiciele najgrzeczniejszych klas marca 2014A oto ile punktów ujemnych za uwagi dostali uczniowie poszczególnych klas w marcu:
1. V b - -39
2. V c - -41
3. IV c - -73
4. IV a - -93
5. V a - -99
6. VI b - -107
7. VI c - -124
8. VI a - -128
9. IV b - -141
W marcu 6 klas miało mniej ujemnych punktów niż w lutym a tylko 3 klasy więcej . Oby tak dalej ! Punkty za kwiecień zostaną obliczone na początku maja.

MARZEC
 Po marcowej ocenie sal w konkursie klas IV - VI na najładniejszą salę lekcyjną wszystkie klasy ( z wyjątkiem IV a, która ma 118 punktów) mają komplet - 120 punktów !
W zorganizowanym przez Samorząd klas 4 – 6 konkursie na najgrzeczniejszą klasę w lutym 2014 wygrała klasa V a przed IV a i IV c .
Uczniowie tych klas zostaną nagrodzeni cukierkami.

LUTY
13 lutego 2014 roku uczniowie klas 4 - 6 wspaniale bawili się na zorganizowanej przez samorząd dyskotece walentynkowej.Dyskoteka 13 luty 2014Na dyskotece 2014Na dyskoteceDyskoteka 2014Dyskoteka 2014bSpora część uczestników dyskoteki odebrała wymarzone kartki walentynkowe.Wręczanie walentynekWalentynka 2014

 
LISTOPAD


Rozstrzygnięty już został konkurs klas IV – VI "Listopad miesiącem dobrych manier i bezpiecznego zachowania w naszej szkole". W jego ramach każda klasa miała wymyślić :

-plakat promujący akcję "Listopad miesiącem dobrych manier i bezpiecznego zachowania w naszej szkole".
-spis zasad bezpiecznego zachowania i dobrych manier jakie powinny obowiązywać w naszej szkole
Liczyła się także liczba uwag za złe zachowanie uzyskana przez uczniów każdej klasy w listopadzie (im mniej tym lepiej).
Oto wyniki tego konkursu:
1.Klasa V c
2.Klasa V b
3.Klasa IV a
4.Klasa V a i klasa VI c
6.Klasa VI a
7.Klasa VI b
8.Klasa IV b
Zwycięzcom gratulujemy!
Zwycięskie prace można było oglądać obok auli szkolnej.

Po styczniowej ocenie sal w konkursie klas IV - VI na najładniejszą salę lekcyjną wszystkie klasy ( z wyjątkiem IV a, która ma 78 punktów) zdobyły komplet - 80 punktów !

VI c4 b

Po listopadowej ocenie sal w konkursie klas IV - VI na najładniejszą salę lekcyjną wszystkie klasy ( z wyjątkiem IV a, która ma 58 punktów) mają komplet - 60 punktów !


PAŹDZIERNIK


W konkursie klas IV - VI na najładniejszą salę lekcyjną w październiku wszystkie klasy zdobyły komplet 20 punktów!
31 października 2013 roku przedstawiciele samorządu klas IV - VI zapalili znicz i złożyli kwiaty na, znajdującym się na cmentarzu w Ligocie, grobie znanego polskiego kompozytora: Bolesława Szabelskiego.17 października uczniowie klas IV - VI wspaniale bawili się na zorganizowanej przez samorząd z okazji święta naszej szkoły dyskotece.dyskoteka 17.X.2013dyskoteka 17.X.2013bdyskoteka 17.X.2013cdyskoteka 17.X.2013dWRZESIEŃ

18 września 2013 roku na zebraniu Rady Samorządu przedstawiciele klas IV - VI dokonali wyboru Zarządu Samorządu. Najwięcej głosów zdobył i Przewodniczącym Samorządu klas IV - VI został Michał Szwej z klasy VI c . Na jego zastępczynię wybrana została Teresa Wójtowicz z klasy VI b. Sekretarzem Samorządu jest Agata Kułakowska także z klasy VI b. Wszystkim serdecznie gratuluję oraz oczekuję ciekawych pomysłów i ciężkiej pracy przez cały obecny rok szkolny!Samorząd 2013Także w tym roku szkolnym Samorząd organizuje Szkolną Ligę Tenisa Stołowego. Przed lekcjami, na przerwach lub na zajęciach ping -ponga po lekcjach uczniowie uczestniczący w tej lidze grają mecze ze sobą (umawiają się na te gry samodzielnie)jednego seta do 11 punktów (muszą też być dwa punkty przewagi). Następnie wyniki zgłaszają opiekunowi Samorządu. Pod koniec roku zwycięzcy zdobędą nagrody. Aktualne wyniki i klasyfikacja  w zakładce "kółko tenisa stołowego" .Z rakietkamiOd początku obecnego roku szkolnego samorząd uczniów klas IV - VI prowadzi zbiórkę gier, książek i czasopism dla dzieci korzystających w naszej szkole ze świetlic.

Uczniowie naszej szkoły także w roku szkolnym 2013/2014 będą rywalizowali w dziennikarskim oraz literackim konkursie „Tworzymy naszą szkolną gazetę”.