Pracę w SP 67 w Katowicach rozpocząłem w 1996 roku, w czasie kiedy powstawały gimnazja i moja poprzednia szkoła – SP 64 w Katowicach – rozpoczęła ten proces przekształcania. Uczyłem tam od 1989 roku.

Moi uczniowie odnosili liczne sukcesy w różnych konkursach.
-Wojewódzkim konkursie wiedzy o Unii Europejskiej.

Konkurs ten jest organizowany od wielu lat przez katowicki Pałac Młodzieży. Uczniowie SP 67 w Katowicach mogą pochwalić się wieloma w nim sukcesami . Oto najważniejsze z nich . W 2010 roku jego zwycięzcami byli Michał Cofała i Jakub Kucharczyk. W roku 2011 drużyna w składzie - Julia Ogrodowczyk, Mateusz Bryła - zajęła 3 miejsce. 

W 2013 roku wygrali Jeremi Wroński z Michałem Szwejem.
W 2015 roku wyróżnienie zdobyła drużyna złożona z Michała Nowakowskiego i Krzysztofa Emerlinga.
W 2016 roku najlepsi okazali się Przemysław Bernaś z Kamilem Musiołem

 a na miejscu 3 uplasowali się Marta Marks z Jankiem Kanią.

W 2017 roku Janek Kania z Kamilem Musiołem zajęli 2 miejsce. W 2018 roku uczniowie naszej szkoły powtórzyli wynik sprzed 2 lat , zajmując 1 i 3 miejsce ! Zwyciężyła para: Janek Kania i Kamil Musioł . Trzecie miejsce zajęli Ola Majda z Pawłem Braksatorem.
W 2019 roku 3 miejsce zajęła drużyna klas młodszych w składzie Ola Majda , Marta Tykarska . 

W 2020 roku drużynę klas młodszych stanowili Ola Majda (która po raz czwarty startowała w tym konkursie!) oraz Łukasz Szot. Ponownie osiągnęliśmy wielki sukces. Pierwsze miejsce w najmłodszej kategorii wiekowej zdobyła właśnie ta drużyna . W sumie to już 5 zwycięstwo uczniów SP 67 w tym konkursie! Oprócz tego raz mieliśmy też miejsce drugie i 5 razy miejsce trzecie. 

- Jeszcze jednym konkursem historycznym , w którym nasi uczniowie odnieśli wiele sukcesów był Międzyszkolny Konkurs Historyczny. Organizowany był on przez SP 10 w Katowicach.

W 13 letniej historii tego konkursu 7 razy wygrywał uczeń SP 67 !
W tym 4 razy dokonał tego Seweryn Nowak !

Wcześniej taki sukces udało się osiągnąć Pawłowi Goleniowskiemu,

Jeremiemu Wrońskiemu , 

Michałowi Szwejowi

 i Przemysławowi Bernasiowi.

Stworzyłem i przez kilka lat prowadziłem jedną z pierwszych stron internetowych SP 67 w Katowicach.

Przez wiele lat przygotowałem akademie z okazji Święta Odzyskania Niepodległości Polski.

Filmowałem do archiwum szkoły większość ważnych wydarzeń z jej życia.

Wielu byłych uczniów SP 67 ma zapewne przygotowaną przeze mnie płytę z nagraniem, gdy rozpoczynali naukę w tej szkole i byli pasowani na jej ucznia.

Przez kilkanaście lat zorganizowałem dla uczniów kilkadziesiąt wycieczek w ramach Szkolnego Koła Turystyczno - Krajoznawczego.

Przez wiele lat prowadziłem treningi dla uczniów zainteresowanych grą w tenisa stołowego oraz organizowałem mistrzostwa szkoły lub szkolną ligę w tej dyscyplinie sportu . Najlepsi brali potem udział w wielu rozgrywkach pozaszkolnych, głównie w Mistrzostwach Katowic.

W rozgrywkach tych odnieśli wiele sukcesów ! Oto najważniejsze z nich (więcej w zakładce).

W Mistrzostwach Katowic Szkół Podstawowych :

Dziewczyny drużynowo wygrały w latach: 2008, 2009, 2010, 2011, 2017 , 2018 i 2019 .               Drugie miejsca zajmowały w latach:2012, 2013 i 2014 .

Indywidualnie wygrywały: Paulina Balwierz     ( 2010 i 2011) oraz Maria Gąska (2017).              Trzecie miejsca zajmowały: Aleksandra Kowalczuk (2009, 2010), Wiktoria Jeżewska (2013, 2014) oraz Dorota Gąska (2017). 

Chłopcy drużynowo wygrali w latach: 2012, 2013, 2014 , 2015 i 2018 .
Drugie miejsca zajmowali w latach: 2009, 2010, 2016 , 2017 i 2019.
Indywidualnie wśród chłopców wygrywał Aleksander Lilien w 2013, 2014 i 2015 roku .            Drugie miejsca zajmowali: Paweł Piątek (2011), Ireneusz Urgacz (2012), Michał Szwej (2013) , Bartłomiej Mielcarz (2014) i Mateusz Chmarek (2016) .                                                                    Brązowe medale zdobyli: Łukasz Kochańczyk (2014) , Bartłomiej Mielcarz (2015) i Mikołaj Stencel (2017) .

Od 2018 roku rozpoczęły się także rozgrywki uczniów klas VII – VIII. Wówczas oraz w 2019 roku drużyna dziewcząt w skład której wchodzili Marysia Gąska , Ewa Woźniak i Kinga Weil zdobyła 1 miejsce.

Także w roku 2020 w tej kategorii wiekowej wygrała drużyna SP 67 – Dorota Gąska , Malwina Kuch i Barbara Kopacz.   

Natomiast wśród chłopców w 2018 roku drużyna SP 67 w składzie Mateusz Chmarek, Antoni Wójtowicz i Bartłomiej Wencel zdobyła brązowe medale . 

W 2019 roku drugie miejsce wywalczyła drużyna , którą tworzyli Mikołaj Stencel , Jan Rodziewicz i Bartłomiej Wencel. 

W 2020 roku zwyciężyła drużyna , do której należeli Miłosz Wdowiak , Mateusz Zakrzewski i Bartłomiej Podyma . 

Poza mistrzostwami Katowic uczniowie SP 67 odnosili także inne cenne sukcesy w tenisie stołowym. Oto najważniejsze z nich:
-drużyny chłopców dwukrotnie wygrały rozgrywki na szczeblu województwa śląskiego i reprezentowały je w finale ogólnopolskim w Rawie Mazowieckiej , zajmując 18 i 8 miejsce.

- Drużyna ,w skład której wchodzili Aleksander Lilien, Bartłomiej Mielcarz i Mateusz Chmarek zajęła 2 miejsce w Finale Wojewódzkim IX Memoriału Andrzeja Grubby

 i zakwalifikowała się do Finału Ogólnopolskiego , który 13 - 14 czerwca 2015 roku odbył się w Sopocie zajmując w nim 6 miejsce .

-12 maja 2015 roku tenisiści stołowi naszej szkoły wystartowali w Mistrzostwach Śląska Szkół Podstawowych w Jastrzębiu. Drużyna SP 67 zajęła 3 miejsce !
Na tak znakomity wynik złożyły się szczególnie osiągnięcia Aleksandra Liliena  (1 miejsce wśród szóstoklasistów) oraz Mateusza Chmarka (3 miejsce wśród czwartoklasistów ).                Dodatkowo wysokie miejsca zajęli:  Bartłomiej Mielcarz i Joanna Smykla (6 miejsca)  ,  Patryk Rusiecki (7)  oraz Wojciech Primus (8) . Sporo punktów do dobrego wyniku naszej drużyny dołożyli ponadto Jan Bobrzyk , Zuzanna Warecka , Nikola Czubak , Maja Śmietana , Nikola Hejnowska  oraz Ewa Woźniak .

Prowadziłem też zajęcia dla uczniów zainteresowanych grą w szachy 

oraz przez wiele lat opiekowałem się drużyną szachistów uczestniczących w lidze szachowej katowickich szkół podstawowych a także indywidualnych i drużynowych mistrzostwach Katowic w tej dyscyplinie sportu.

Odnieśli w nich kilka sukcesów:
-12 października 2012 roku Roch Wójtowicz zajął 3 miejsce w Mistrzostwach Katowic Szkół Podstawowych w Szachach. 

W 2013 roku drużyna SP 67 ( w składzie : Roch Wójtowicz, Patryk Groński, Patryk Cieplak i Dariusz Szołtys) zajęła 3 miejsce w Lidze Szachowej katowickich szkół podstawowych.

19 grudnia 2016 roku czworo uczniów SP 67 - Marysia Kłosek, Antek Wójtowicz , Patryk Mazur i Szymon Drozd - wzięło udział w Ogólnopolskich Zawodach Szachowych w katowickim Spodku.

Od 2010 roku byłem wybierany przez uczniów SP 67 w Katowicach opiekunem ich samorządu.

W jego ramach, w grudniu 2017 roku, zorganizowaliśmy pierwszą w naszej szkole akcję DZIECKO DLA domu DZIECKA. Wszystkie zebrane przedmioty - ubrania , gry , zabawki , książki , środki czystości - zostały przewiezione do Domu Dziecka "Tęcza" znajdującego się w Katowicach - Ligocie.

W 2013 roku samorząd prowadził zbiórkę gier, książek i czasopism dla dzieci korzystających w naszej szkole ze świetlic.

Jedną z corocznych akcji samorządu były wybory wśród uczniów najlepszej koleżanki i najlepszego kolegi.

Co roku samorząd organizował też dyskoteki szkolne. Najczęściej odbywały się one z okazji Święta Szkoły (w październiku) oraz w okresie karnawałowo – walentynkowym.

Były organizowane różne konkursy m.in. na najładniejszą salę lekcyjną.

Przez kilka lat, z mojej inicjatywy, była tworzona i rozprowadzana wśród uczniów gazetka szkolna „Na Zielonej”.

Inspiracji dla działań szkolnego samorządu szukaliśmy na organizowanych od wielu lat przez SP 33 Zlotach Samorządów.

Przez wiele lat organizowałem szkolny konkurs wiedzy „Jeden z dziesięciu”.

WSPÓŁORGANIZOWAŁEM SZKOLNY KONKURS O CZASACH KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

11 października 2019 roku odbył się jak co roku konkurs klas szóstych o czasach, w których powstała i działała instytucja , która jest patronem naszej szkoły – Komisja Edukacji Narodowej . W tym roku po raz pierwszy konkurs składał się z dwóch części. Część pierwsza sprawdzała wiedzę trzyosobowych drużyn klas. Przygotowałem 67 pytań programem Kahoot, na które drużyny odpowiadały przy pomocy swoich smartfonów. Liczyła się poprawność odpowiedzi i ich szybkość. Pytania wraz z wariantami odpowiedzi oraz aktualna klasyfikacja wyświetlały się na ekranie. Część drugą konkursu stanowiły występy każdej klasy – inscenizacje jednej z bajek , piszącego je  w czasach KEN , Ignacego Krasickiego . Po każdych 13 pytaniach konkursu wystąpiła kolejna szósta klasa – rozpoczynając na 6 a i kończąc na 6 e. Występy te (grę aktorską , stroje . scenografię) oceniało jury . .Suma punktów z części sprawdzającej wiedzę i części artystycznej zdecydowała o ostatecznej kolejności .Najlepsze 3 drużyny uczestniczące w konkursie wiedzy otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców . Wszyscy uczniowie klas szóstych dostali cukierki , między innymi za przygotowanie inscenizacji . Dodatkowe cukierki zostały przyznane przez jury wyróżniającym się w inscenizacjach aktorom. Wygrała klasa 6 e , przed 6 a i 6 c.Konkurs o KEN 2019akonkurs o KEN 2019 bkonkurs o KEN 2019 c